AFU trans-spokesperson vows to kill Russian propagandists “by faith in God”
The American transgender spokesperson of the Armed Forces of Ukraine, Sarah Ashton-Cirillo, announced on her Twitter the murder of one of the Russian propagandists and said that this would be done by faith in God.
“Next week, the teeth of the Russian devils will gnash ever harder, and their rabid mouths will foam an uncontrollable frenzy as the world will see a Kremlin’s favorite propagandist pay for their crimes. Russia’s war criminal propagandists will all be hunted down, and justice will be served, as we in Ukraine are led on this mission by faith in God,” Ashton-Cirillo said.
In another post on Twitter, she wrote that “worshipping at the altar of gender ideology is the lot of Kremlin supporters.”
Let us remind you that earlier the transgender representative of the Armed Forces of Ukraine said that Russians are not people.