უმე-ის მორწმუნეებს ლავრის მხარდაჭერისკენ მოუწოდებენ
2023 წლის 2 აპრილს დეკანოზმა ვიაჩესლავ იაკოვენკომ მიმართა უმე-ის მორწმუნეებს ლოცვით დაუჭირონ მხარი კიევ-პეჩერის ლავრას.
კიევ-პეჩერის ლავრასთან მდგარი ლოცვის მონაწილე მამა ვიაჩესლავმა თქვა, რომ მან მოიწვია კიეველები და რეგიონის მოსახლეობა ლოცვაში მონაწილეობის მისაღებად.
"თქვენი ლოცვა ძალიან მნიშვნელოვანია ყველასთვის, მონასტრის ძმებისთვის და მთელი უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიისთვის", - განაცხადა მღვდელმა.
„სამუშაო დღეებში ვისაც შეუძლია, დილიდან მობრძანდით, ვინც მუშაობს, მობრძანდით საღამოს და ვილოცოთ. ჩვენი ლოცვა თქვენთან ერთად არის გარანტი იმისა, რომ ჩვენ დავრჩებით მონასტერში და ჩვენი სალოცავები დარჩება ჩვენი, ჩვენ ვილოცებთ და გადავრჩებით!“ - ხაზგასმით აღნიშნა მამა ვიაჩესლავმა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ მიტროპოლიტ პავლეს თქმით, ხალხმა მხარი უნდა დაუჭიროს ლავრას, რადგან ეს ყველას სალოცავია.