უნეტარესი ონუფრი ლავრაში მდგომი მორწმუნეებთან ერთად ლოცულობდა
უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი კიევ-პეჩორის ლავრასთან ლოცვით მდგომებს შეუერთდა. ფოტო: Telegram-канал «Миряне»
2023 წლის 1 მაისს უმე-ის წინამძღვარი, მისი უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი მოვიდა მორწმუნეთა ლოცვაზე კიევ-პეჩორის ლავრასთან.
გამოქვეყნებულ კადრებში ჩანს, თუ როგორ ლოცულობს უნეტარესი ქვემო ლავრის ეზოში ქრისტეს აღდგომის აკათისტის კითხვისას მრევლთან ერთად, რომლებიც თვეზე მეტია მონასტერს იცავენ.
აღსანიშნავია, რომ ეს პირველი შემთხვევა არ არის, როცა უნეტარესი მიტროპოლიტი ონუფრი ლავრის დამცველებთან ერთად ლოცულობს. 2023 წლის 24 აპრილს წინამძღვარმა მღვდლებთან ერთად კიევის მღვიმელ მამებს აკათისტი წაუკითხა.
როგორც მჟკ იტყობინება, მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ მოუწოდა უმე-ის მორწმუნეებს არ დაემორჩილონ პროვოკაციებს და დაიცვან სალოცავები.