თვალშისაცემია ბილა-ცერკვაში მეუ-ს დამპყრობლების ცინიზმი, - ბერძნული მედია
ბერძნულმა გამოცემამ ,,რომფეა’’ განაცხადა, რომ გასაკვირია მეუ-ს მომხრეების მხრიდან ტაძრის მითვისების ცინიზმი.
ტექსტში ნათქვამია, რომ მეუ-ს მხარდამჭერები, სასულიერო პირის ხელმძღვანელობით, 10 ივლისს შევიდნენ უმე-ის საკათედრო ტაძრის ტერიტორიაზე და დაიწყეს კარების გატეხვა. ჟურნალისტებმა ყურადღება გაამახვილეს "საკათედრო ტაძრის დამპყრობლების ცინიზმზე, რადგან მეუ-ს მთავარმა სასულიერო პირმა, რომელიც ასევე არის ქალაქის დეპუტატი, თქვა, რომ მისი მიმდევრები, სავარაუდოდ, ადრე მივიდნენ ტაძარში" დილის ლოცვაზე დასასწრებად ".
რომფეიმ აღნიშნა, რომ ევსტრატი ზორია "სრულიად უჭერდა მხარს ადგილობრივი ხელისუფლების ძალადობრივ ქმედებებს და ტაძრის აღებას".
„ზორიამ მომლოცველების მცდელობას, დაეცვათ თავიანთი სალოცავი, „პრორუსული პროვოკაცია“ და „დემონსტრაცია“ უწოდა, მორწმუნეებს მოუწოდა, წინააღმდეგობის გარეშე დათმოთ სალოცავი“, - ნათქვამია ტექსტში.