უმე-ს სპიკერმა კომენტარი გაუკეთა ზელენსკის ფანარის ხელმძღვანელთან შეხვედრას
უკრაინის პრეზიდენტის შეხვედრა ფანარში პატრიარქ ბართლომეოსთან შეიძლება უარყოფითად აისახოს ვოლოდიმირ ზელენსკის და მისი პოლიტიკური ძალის რეიტინგზე. ამის შესახებ Telegram– ის არხზე განაცხადა უმე-ს საგარეო საეკლესიო ურთიერთობების დეპარტამენტის მოადგილემ, დეკანოზმა ნიკოლაი დანილევიჩმა.
უმე-ს სპიკერი მიიჩნევს, რომ ”პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკისა და პატრიარქ ბართლომეოს დღეს სტამბოლში შეხვედრის ფაქტმა, მიუხედავად მისი შედეგებისა, შეიძლება უარყოფითად იმოქმედოს პრეზიდენტისა და მისი ხალხის მსახურის პირად რეიტინგზე”.
მან აღნიშნა, რომ ”უმე-ს მორწმუნეები, რომლებმაც თავიანთი აბსოლუტური უმრავლესობით ხმა მისცეს ვ. ზელენსკის 2019 წელს, ძალიან ფრთხილი იყვნენ ასეთი შეხვედრის მიმართ” ამან შესაძლოა კიდევ უფრო დაუკარგოს ხალხს მხარი დაუჭირონ "მოსამსახურეებს" შემდეგ არჩევნებში, - ამბობს ის.