უმაღლეს რადაში გაერთიანება შეიქმნა ,,კონფესიური მშვიდობისათვის უკრაინაში''
ეროვნული დეპუტატი ვადიმ ნოვინსკი – «კონფესიური მშვიდობისათვის უკრაინაში»გაერთიანების წევრი. ფოტო: facebook.com/novynskyi
სამშაბათს, 16 თებერვალს უმაღლეს რადაში განცხადება გაკეთდა სხვადასხვა ფრაქციის დეპუტატებით დაკომპლექტებული ახალი გაერთიანების ,,კონფესიური მშვიდობისათვის უკრაინაში'' შექმნაზე, გვამცნობს Укринформ (უკრინფორმი).
ახალი გაერთიანების ლიდერად აირჩიეს სახალხო დეპუტატი ვადიმ ნოვინსკი (არაფრაქციული) და ალექსანდრე კაჩურა (ფრაქცია«ერის სამსახურში»).
როგორც მჟკ გვამცნობს, უმაღლეს რადას სურს მიიღოს სტამბულის კონვენცია, საეკლესიო საბჭოს წინააღმდეგობის მიუხედავად.