ზელენსკი დაჟინებით მოითხოვს «ვაქცინაციის პასპორტის» შემოღებას უკრაინაში
ვლადიმერ ზელენსკიმ კონფერენცია გამართა ქვეყანაში ეპიდემიოლოგიურ მდგომარეობასთან დაკავშირებით. ფოტო: president.gov.ua
უკრაინამ უნდა შეიმუშაოს გეგმა «ვაქცინაციის სერთიფიკაციისა». ამის შესახებ პრეზიდენტმა ზელენსკიმ განაცხადა ორშაბათს, 29 მარტს, ქვეყანაში COVID-19 პანდემიის გავრცელების გამო გამართულ კონფერენციაზე, იუწყება president.gov.ua.
«ეს "პასპორტები" უკვე ინერგება ევროკავშირის ქვეყნებში, აშშ-ში, შვეიცარიაში, ისრაელში – ბევრ განვითარებულ ქვეყანაში, რომლებიც აქტიურად მუშაობენ კორონავირუსის წინააღმდეგ გლობალური იმუნიტეტის შესაქმნელად. ჩვენც უნდა შევიმუშავოთ "სერთიფიცირების" შესაბამისი გეგმა», – განაცხადა პრეზიდენტმა.
ასევე, ზელენსკიმ ხაზი გაუსვა, იმისათის რომ შევაჩეროთ COVID პანდემია, ვაქცინა უნდა გაუკეთდეს უკრაინის ზრდასრული მოსახლეობის 70 პროცენტს.
ადრე მჟკ წერდა, «ხალხის მსახურის» სახალხო დეპუტატმა განაცხადა, რომ უნდა შეიზღუდოს იმ მოქალაქეების უფლებები, რომლებიც უარს განაცხადებენ COVID-ვაქცინის გაკეთებაზე.
მოლდოვას ეკლესიის მღვდლებს დაკითხვაზე იბარებენ და აშინებენ, - პოლიტიკოსი
ქვეყნის უსაფრთხოების სამსახურებმა ცოტა ხნის წინ კაჰულ-კომრატის ეპარქიის ეპისკოპოსი „პრევენციული საუბრისთვის“ დაიბარეს.
რუსეთის ფედერაციამ განაცხადა, რომ „სსო“-ში მართლმადიდებლები და მუსლიმები ანტიქრისტეს წინააღმდეგ გამოდიან
რუსეთის არმიამ ჯვრითა და ნახევარმთვარით გამოსახული დროშა გამოფინა.
კვიპროსის მთავარეპისკოპოსმა მიტროპოლიტ ტიქიკოსს ღვთისმსახურების აღსრულება აუკრძალა
გამონაკლისი მხოლოდ მიტროპოლიტ ტიქიკოსის დედის გარდაცვალების ხსოვნის დღეს დაუშვა, როდესაც მთავარეპისკოპოსმა მას ლიტურგიის აღსრულების უფლება მისცა.