ჩერკასის მიტროპოლიტმა საავადმყოფოს პალატიდან მრევლს მიმართა
ჩერკასის მიტროპოლიტმა ფეოდოსიმ მორწმუნეებს მიმართა საავადმყოფოს პალატიდან, სადაც ის გულის შეტევით შეიყვანეს, უუს-ს მოქმედებების შედეგად. ვიდეომიმართვა ეპარქიის პრესსამსახურმა იუთუბ-არხზე «Черкасский благовестник» გამოაქვეყნა.
ეპისკოპოსმა განაცხადა, რომ ეკლესიის ყველა მიმდინარე დევნა არის „ჯვარი, რომელიც უფალმა დააკისრა ჩვენს ეკლესიას და რომლის გარეშეც შეუძლებელი იქნებოდა ჩვენი ხსნა“.
უუს-ს მიერ ჩატარებული ჩხრეკისა და მის წინააღმდეგ აღძრული ახალი საქმის კომენტირებისას, მიტროპოლიტმა თქვა, რომ საქმე აღიძრა ჩერკასის ეპარქიის ერთ-ერთი ყოფილი სასულიერო პირის მიერ იერარქის ქადაგების დენონსაციის საფუძველზე. უშიშროების ძალები მიტროპოლიტის წინასწარი დაკავების იზოლატორში მოთავსებას ითხოვენ.
ეპისკოპოსის ვიდეო მიმართვის შემდეგ, პრესსამსახურმა გამოაქვეყნა ღვთისმშობლის შობის სახელობის მონასტერში ეპისკოპოსის ქადაგების ჩანაწერი, რისთვისაც უუს-მ მის წინააღმდეგ ახალი სისხლის სამართლის საქმე აღძრა.
მჟკ ადრე წერდა, რომ მიტროპოლიტი ფეოდოსი საავადმყოფოში გადაიყვანეს უუს-ს მიერ ჩხრეკის ჩატარების შემდეგ.