პარიზში გადაწყვიტეს, რომ ოლიმპიური ცეცხლი ტრანსვესტიტმა უნდა აანთოს
14 ივლისს, პარიზში ზაფხულის ოლიმპიური თამაშების გახსნის დღეს, სიმბოლურ ოლიმპიურ ცეცხლს გადაიტანს ტრანსვესტიტი, დრაგ ქუინი (კაცი, რომელიც ქალის ტანსაცმელშია ჩაცმული - რედ.) Minima Geste, იუწყება ლგბტ წარმომადგენელი თავის Instagram-ზე.
Minima Geste 25 სანტიმეტრიანი ქუსლიანი ფეხსაცმლით დისტანციის გარბენას გვპირდება და ყველას ამ სანახაობის საყურებლად იწვევს.
„მე ვადასტურებ ჩემს სრულ მხარდაჭერას მის მიმართ. გავიმეორებ: მე ვამაყობ და დიახ, პარიზი ამაყობს, რომ დრაგ ქუინი აუღებს ჩირაღდანს და მშვიდობის ღირებულებებს“, - განაცხადა პარიზის მერმა ანე ჰიდალგომ.