«Миряне»-მ (ერისკაცებმა) თავიანთი წარმომადგენლობები უკვე ხუთ ოლქში გახსნეს
საზოგადოებრივმა მოძრაობამ «Миряне» ახალი წარმომადგენლობები გახსნა ჩერკასკის, დნეპროპეტროვსკისა და როვენსკის ოლქებში, იუწყება მოძრაობის telegram-არხი.
ამრიგად, «Мирян»-ის რეგიონალური წარმომადგენლობების საერთო რიცხვი ხუთამდე გაიზარდა. „უკრაინის იუსტიციის სამინისტროს მიერ დარეგისტრირდა საზოგადოებრივი მოძრაობა "Миряне"-ს უკვე 5 რეგიონალური წარმომადგენლობა საოლქო დონეზე. ვფართოვდებით. ვვითარდებით. ვიზრდებით“, - ნათქვამია მოძრაობის განაცხადში.
ახლა მიმდინარეობს დოკუმენტაციის გაფორმება საზოგადოებრივი ორგანიზაციის «Миряне»–ს კიდევ სამი წარმომადგენლობის რეგისტრაციისთვის - ზაპოროჟიეს, ვინიცკის და ხმელნიცკის ოლქებში. მანამდე უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის მორწმუნეთა მიერ შექმნილმა საზოგადოებრივმა მოძრაობამ განაცხადა თავისი გეგმების შესახებ, რომ წლის ბოლოსთვის უკრაინის ყველა საოლქო ცენტრში დაარეგისტრიროს წარმომადგენლობები.
როგორც მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი იუწყებოდა, «Миряне»-მ თავისი წარმომადგენლობა ჟიტომირის ეპარქიაში გახსნა.