უმანში წელს ორჯერ მეტი ჰასიდი ჩამოვა, ვიდრე ეს შარშან იყო
უკრაინაში ისრაელის ელჩი მიხეილ ბროდსკი პროგნოზირებს, რომ წელს უმანში ორჯერ მეტი ჰასიდი ჩამოვა, ვიდრე ეს შარშან იყო, იუწყება Укринформ.
ჰასიდების აზრით, მათი მომლოცველობა სრულიად უსაფრთხოა, რადგან შარშან არანაირი საგანგებო შემთხვევა არ მომხდარა.
„თუმცა ჩვენ ვსაუბრობთ იმაზე, რომ უკრაინა საერთოდ არც ისე უსაფრთხო ადგილია მსოფლიოში, მომდინარეობს ომი და ყველაფერი მოსალოდნელია. რადგან უკრაინამ არ შეზღუდა მომლოცველთა შესვლა, ხოლო ისრაელი ამას ვერ ახერხებს ტექნიკურად, ვერ და არ ახერხებს ამას, ამიტომ ათი ათასობით მომლოცველი წელსაც ჩამოვა“, - პროგნოზირებს ისრაელის ელჩი.
მან აგრეთვე განაცხადა, რომ უმანში ჩამოვლენ პოლიციელები ისრაელიდან უკრაინელი სამართალდამცავების დასახმარებლად, ისინი ერთობლივად უზრუნვეყოფენ წესრიგს ქალაქში.
„იმედი მაქვს, რომ როგორც შარშან, ყველაფერი ასე თუ ისე მშვიდად ჩაივლის და როგორც ჩამოვლენ, ასევე მშვიდად წავლენ რამდენიმე დღეში“, - დაასრულა ბროდსკიმ.