დუმენკო და ელენსკი პატრიარქ ბართლომეს ფანარში შეხვდნენ
პრეზიდენტის ოფისის წარმომადგენელი დუმენკო, ელენსკი და პატრიარქი ბართლომე სტამბოლში 2024 წლის 13 აგვისტოს. ფოტო: fosfanariou
13 აგვისტოს კონსტანტინოპოლის პატრიარქმა ბართლომემ მიიღო უკრაინის სახელმწიფოს ოფიციალური დელეგაცია პრეზიდენტის ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილის ელენე კოვალსკისა და ეთნოპოლიტიკის საკითხებში სახსამსახურის უფროსის ვიქტორ ელენსკის მეთაურობით, აგრეთვე მეუ-ს მეთაური ეპიფანე დუმენკო და ევსტრათე ზორია. ამის შესახებ იუწყება საიტი fosfanariou.gr. შეხვედრაში აგრეთვე მონაწილეობდნენ უკრაინის ელჩი ანკარაში ვასილი ბოდნარი, უკრაინის გენერალური კონსული სტამბულში რომან ნედილსკი და მისი მოადგილე ანდრეი ბოიკო.
ფანარის მხრიდან მიღებას ესწრებოდნენ ქალკედონის მიტროპოლიტი ემანუელი, საპატრიარქოს დიაკვანი ეპიფანე კამიანოვიჩი და სხვები.
„შუადღისას პატრიარქმა ბართლომემ დედა-ეკლესიის მაღალი რანგის სტუმართა საპატივსაცემოდ გამართა სადილი საპატრიარქო საქალაქო სკოლის მარასლისის შენობაში“, - ნათქვამია უწყებაში.
როგორც მჟკ წერდა, დუმენკო სასწრაფოდ გაფრინდა ფანარში.
პოლიტოლოგმა ისაუბრა, შესაძლებელია თუ არა უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის წინამძღვრის დეპორტაცია
Бондаренко არ გამორიცხავს, რომ ხელისუფლება შეიძლება ნებისმიერ ქმედებაზე წავიდეს, რათა აჩვენოს, რომ «ყველა ეშინოდეს».