სახალხო დეპუტატმა პირდაპირ განაცხადა, რომ რადას უმე-ის აკრძალვა სურს
რელიგიურმა პუბლიცისტმა და მეუ-ს მხარდამჭერმა ტატიანა დერკაჩმა, "ევროპული სოლიდარობის" სახალხო დეპუტატის, ვლადიმერ ვიატროვიჩის ბოლო განცხადების კომენტირებისას, აღნიშნა, რომ საბოლოოდ ღია ტექსტით იყო ნათქვამი, რომ პარლამენტი გეგმავს უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის აკრძალვას. ამის შესახებ მან ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე დაწერა.
ვიატროვიჩის სიტყვების ციტირება: ”ჩვენ არ ვწყვეტთ ჩვენს მოთხოვნას უმე-ის (დეპუტატი) აკრძალვის შესახებ, რომელიც ჩამოყალიბდა უმაღლესი რადას ბოლო სხდომაზე. ანუ ამ კანონპროექტის განხილვით უნდა დაიწყოს პარლამენტის შემდეგი სხდომა. რამდენადაც ჩვენ ვიცით, ეს ამჟამად დაგეგმილია აგვისტოში, ”- ხაზგასმით აღნიშნა დერკაჩმა: ”კარგია, რომ საბოლოოდ მან თქვა პირდაპირ: ”უმე-მს-ის აკრძალვა”.
,,რატომ ატყუებთ მთელ კომიტეტს, რომ მხოლოდ „რუსული ეკლესიის“ აკრძალვაზე ვსაუბრობთ?’’ – დასძინა პუბლიცისტმა.