ლვოვში ითხოვენ უმე-ს სერვისების შესახებ მოხსენებას სახლში
ლვოვში შეშფოთებულნი იყვნენ, რომ მას შემდეგ, რაც უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის მორწმუნეები განდევნეს ეკლესიებიდან, ისინი აგრძელებენ შეკრებას ლვოვის რეგიონის ბინებსა და ეზოებში. 20 აგვისტოს, ლვოვის ტელეგრამის არხმა «Львівич» მოუწოდა აბონენტებს დაწერონ, სად ლოცულობენ უმე-ის მორწმუნეები.
„იმის გამო, რომ მოსკოვის საპატრიარქოს მრევლი იკრიბება ლვოვის რეგიონალური სამხედრო ადმინისტრაციის კერძო ტერიტორიებზე, რთულია მათი საქმიანობის მონიტორინგი“, - ნათქვამია წერილში.
საჯარო ადმინისტრატორებიც შეშფოთებულნი იყვნენ, რომ „დღეს მიღებული კანონპროექტის შემდეგ მოსკოვის საპატრიარქო მიწისქვეშეთში არ გადავა?’’
„თუ გაქვთ საინტერესო ინფორმაცია იმის შესახებ, თუ სად ატარებს მოსკოვის საპატრიარქო თავის მსახურებას, მომწერეთ“, - მოგვიწოდებს არხი.
როგორც მჟკ წერდა, კნიაჟიცკიმ განაცხადა, თუ ვის შეეძლო დაეგმო უმე და მოეთხოვა რუსეთის ფედერაციასთან კავშირების გადამოწმება.