უკრაინაში უუს-მ დაბლოკა ვებგვერდები, რომლებიც აშუქებდნენ უმე-ის საქმიანობას
მჟკ-ს რედაქციამ შეიტყო, რომ ჩვენი ვებგვერდი, ისევე როგორც საიტები Raskolam.net და Dialogue.tut, დაიბლოკა სპეციალური კომუნიკაციებისა და ინფორმაციის დაცვის სახელმწიფო სამსახურის ბრძანებით.
ბრძანებაში ნათქვამია, რომ საიტები დაიბლოკება საომარი მდგომარეობის დასრულებამდე.
უუს თავის ბრძანებაში არ ასახელებს დაბლოკვის მიზეზებს, ის მხოლოდ ეხება უკრაინის პრეზიდენტის ბრძანებულებას საომარი მდგომარეობის შემოღების შესახებ და მის მუხლებს ელექტრონული კომუნიკაციის შესახებ. დოკუმენტში ნათქვამია, რომ უკრაინელმა პროვაიდერებმა უნდა შეასრულონ მოთხოვნა.
როგორც ადრე ვიუწყეთ, თუ პერიოდულად გაქვთ პრობლემები მჟკ-ზე წვდომისას, გამოიყენეთ ანონიმიზატორები (VPN).