კიევში, ტდც-ის თანამშრომლებმა გაიტაცეს კიდევ ერთი უმე-ის მღვდელი, - სახალხო დეპუტატი
უმე-ის მღვდელი, მამა ჯონ კრისი, გაიტაცეს ტერიტორიული დაკომპლექტების თანამშრომლებმა და გადაიყვანეს მობილიზაციის ცენტრში. ინციდენტი კიევში მოხდა, სადაც სასულიერო პირი გერმანიაში სამსახურის შემდეგ ჩავიდა, წერს დეპუტატი არტემ დმიტრუკი ტელეგრამის არხზე.
„მღვდელს ჰქონდა ყველა დოკუმენტი, რომელიც ადასტურებდა, რომ მან განაახლა თავისი მონაცემები. ტდც და პოლიცია, რომელიც უკანონობაში მონაწილეობდა, ამ ფაქტით ნაკლებად იყო დაინტერესებული“, - ნათქვამია განცხადებაში.
სახალხო დეპუტატის თქმით, ტდც-მ მიიღო მითითება, დაეკავებინათ უმე-ის მღვდლები და გაეგზავნათ ისინი ფრონტზე.
როგორც მჟკ წერდა, დმიტრუკმა ადრე განაცხადა, რომ ტრანსკარპატიაში ტდც-ის თანამშრომლებმა გაიტაცეს უმე-ის ორი მღვდელი.