უუს-მ კვლავ დაბლოკა მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირის ვებგვერდი უკრაინაში
მჟკ-ს რედაქციამ შეიტყო, რომ ჩვენი ვებგვერდი, ისევე როგორც ვებგვერდი Dialog.here, კვლავ დაიბლოკა კომუნიკაციებისა და ინფორმაციის დაცვის სახელმწიფო სამსახურის ბრძანებით.
ბრძანებაში ნათქვამია, რომ საიტები დაიბლოკება საომარი მდგომარეობის დასრულებამდე.
თავის ბრძანებაში უკრაინის უსაფრთხოების სამსახური არ ასახელებს დაბლოკვის მიზეზებს, ის მხოლოდ ეხება უკრაინის პრეზიდენტის ბრძანებულებას საომარი მდგომარეობის შემოღების შესახებ და მის მუხლებს ელექტრონული კომუნიკაციის შესახებ. დოკუმენტში ნათქვამია, რომ უკრაინელმა პროვაიდერებმა ბრძანება უნდა შეასრულონ.
ადრე მჟკ-მ გააანალიზა ის ექსპერტიზის დასკვნები, რომლებიც საფუძვლად დაედო მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირის თანამშრომლების წინააღმდეგ სისხლის სამართლის საქმეს.