პოლონეთის ეკლესია საშობაო ეპისტოლეში მოუწოდებს ილოცონ უკრაინაში მშვიდობისთვის
პოლონეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის ეპისკოპოსთა საბჭო საშობაო გზავნილში მოუწოდებს ლოცვას მშვიდობისთვის უკრაინაში, წმინდა მიწაზე, აზიასა და აფრიკაში. გზავნილის ტექსტი გამოქვეყნდა პოლონეთის ეკლესიის ოფიციალურ ვებგვერდზე orthodox.pl.
ქრისტეშობის დამდეგს, ეპისკოპოსთა საბჭომ მიმართა პოლონელ სამღვდელოებას, მონასტერს, მორწმუნეებს, ახალგაზრდობასა და ბავშვებს, მოწოდებით გაეზიარებინათ ხსნის სიხარული ჩვენს ძმებთან ერთად.
„მოდით, ვიმღეროთ სიმღერები ჩვენს სახლებში, გავაგრძელოთ ეს მშვენიერი ჩვეულება, რათა განვამტკიცოთ ჩვენი რწმენა და სიყვარული ქრისტესა და ერთმანეთის მიმართ. ამ სულიერი, გადამრჩენელი მოვლენის განახლებით, მივანდოთ ჩვენი საზრუნავი და პრობლემები ღმერთს და ვთხოვოთ მას მშვიდობა, რომელიც ამჟამად აკლია კაცობრიობას – რადგან ჩვენ განვიცდით ომს უკრაინაში, წმინდა მიწაზე, აზიასა და აფრიკაში“, - ნათქვამია წერილში.
პოლონეთის ეკლესიამ აღნიშნა, რომ ისინი ღმერთს სთხოვენ, რომ ახალი 2025 წელი იყოს კურთხეული დრო, სავსე სულიერი სიხარულით, სიბრძნითა და მშვიდობით. „უფლის სული ჩვენთან იყოს, სიბრძნისა და გონების სული, გონიერებისა და ძალის სული, ცოდნისა და უფლის შიშის სული (ეს. 2:11)“ - უსურვეს პოლონელმა ეპისკოპოსებმა სამწყსოს.