ალბანეთის ეკლესიის წინამძღვარი რეანიმაციაშია
ალბანური ეკლესიის წინამძღვარი, მთავარეპისკოპოსი ანასტასიოსი 10 იანვარს რეანიმაციულ განყოფილებაში გადაიყვანეს, იტყობინება ალბანური ეკლესიის პრესსამსახური Facebook-ზე.
„ალბანეთის უნეტარესის არქიეპისკოპოსის ანასტასიოს ჯანმრთელობის მდგომარეობა მკვეთრად გაუარესდა და ის გადაყვანილია ინტენსიური თერაპიის განყოფილებაში, სადაც ის ხელოვნურ ვენტილაციაზეა“, - ნათქვამია ათენის საავადმყოფოს ადმინისტრაციის განცხადებაში, სადაც დეკანოზი იმყოფება.
მანამდე მართლმადიდებელ ჟურნალისტთა კავშირი წერდა, რომ ათენელი ექიმების განცხადებით, ალბანეთის ეკლესიის წინამძღვრის ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა.