უუს-მა უმე-ის ადმინისტრაციაში ჩხრეკა ჩაატარა
2025 წლის 15 აპრილს, უუს-ს თანამშრომლები უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის ადმინისტრატორის, მიტროპოლიტ ანტონის (პაკანიჩი) სახლის ჩხრეკის მიზნით მივიდნენ.
უკრაინის ჟურნალისტთა კავშირის ცნობით, ლიბიდსკას მეტროსადგურის მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე უკრაინის ეკლესიის მიტროპოლიტის კანცელარიის დროებით შენობაში ჩხრეკა მიმდინარეობს და უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლები კორექტულად იქცევიან.
ასევე ცნობილია, რომ ჩხრეკები დაკავშირებულია „რელიგიური თემების საქმიანობისთვის, კერძოდ, მათი დაქვემდებარებისთვის ხელის შეშლასთან“.
მჟკ-მა დაწერა, რომ უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურმა ჩხრეკა ჩაატარა კიევ-პეჩერის ლავრის წინამძღვრის, მიტროპოლიტ პავლეს სახლში.