მორმონთა მისიონერებს უკრაინიდან იწვევენ
მორმონთას ეკლესია „სიტუაციის გაურკვევლობის“ გამო თავის მისიონერებს უკრაინიდან იწვევს, იუწყებიან რელიგიური ორგანიზაციის საიტზე.
„უკრაინის გარშემო არსებული გაურკვეველი სიტუაციის გამო, უკანასკნელი დღეების წმინადანთა იესო ქრისტეს ეკლესიას  დროებით გადაჰყავს  უკრაინის ფარგლებს გარეთ სრული დღის მისიონერები,  რომლებიც მსახურობენ უკრაინის დნეპრისა და უკრაინის კიევის მოლდავურ მისიაში. გადაწყვეტილება მიღებულია მრავალრიცხოვანი გაფრთხილების გამო  უკრაინაში ზოგიერთი სახელმწიფოს დიპლომატიური წარმომადგენლობის მიმართ, რომლებიც  ემზადებიან ცალკეული პერსონალისა და მათი ოჯახების გასაწვევად“, - ნათქვამია განცხადებაში.
მისიონერებს  ევროპულ სახელმწიფოებში გააგზავნიან. იმ  მისიონერებს, ვისაც მსახურების ვადა ეწურებათ, სახლებში დააბრუნებენ.
ადრე ცნობილი გახდა, რომ ამერიკის შეერთებული შტატები, დიდი ბტიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფო, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკა და ავსტრალიის კავშირი შეუდგნენ უკრაინიდან თავიანთი დიპლომატიური წარმომადგენლობების ევაკუაციის პროცესს სამხედრო კონფლიქტის საშიშროების გამო.