უმე-ის ხელმძღვანელი: ლოცვა მშვიდობისთვის არის ყველაზე მნიშვნელოვანი ახლა
ბორისპოლისა და ბროვარსკის მიტროპოლიტმა ანტონიმ (პაკანიჩმა), მორწმუნეებს გაერთიანებისა და მშვიდობისთვის ლოცვის მოწოდებით მიმართა. მიმართვა იერარქის ფეისბუქის გვერდზე გამოქვეყნდა.
„ნებისმიერი დრამატული, ყველაზე საშინელი მოვლენის დროს, პირველ რიგში, უნდა გვახსოვდეს, რომ ქრისტიანები ვართ. უფალზე ფიქრი წინ უნდა უსწრებდეს ჩვენს ყველა სხვა აზრს“, - თქვა ვლადიკამ.
მიტროპოლიტმა ანტონიმ აღნიშნა, რომ ლოცვა რჩება ქრისტიანის მთავარ იარაღად. რაც უფრო რთულია სიტუაცია, მით უფრო ძლიერი უნდა იყოს ის.
„ახლა ეკლესია რჩება თავის ხალხთან და ლოცულობს მშვიდობისთვის. ლოცვა ხალხისთვის, ლოცვა მშვიდობისთვის - ეს არის ახლა ყველაზე მნიშვნელოვანი“, - მოუწოდა მორწმუნეებს უმე-ის საქმეთამმართველი.