მეუ-ის დამპყრობლებმა და შეიარაღებულმა პირებმა აიღეს უმე-ის ტაძარი მიხალჩაში
2022 წლის 10 აპრილს, 17.09 საათზე, მეუ-ს თავდამსხმელებმა და შეიარაღებულმა პირებმა აიღეს მიხალჩაში უმე-ის წმიდა მიძინების სახელობის ეკლესია, იუწყება ჩერნივცი-ბუკოვინის ეპარქიის პრესსამსახური.
„17:09 საათზე ეს მოხდა. აი, როგორ გამომწვევად, შემთხვევით, მეუ-ს "ქრისტიანებმა" პირდაპირ ეთერში აიღეს სოფელ მიხალჩას უმე-ის მართლმადიდებლური ეკლესია. ასობით მცხოვრები მიხალჩი მათი სალოცავის გარეშე დარჩნენ. ტაძარი აიღეს. ეროვნულ პოლიციას შეუძლია იამაყოს საკუთარი თავით. რა არის შემდეგი?”, - წერენ ჩერნივცი-ბუკოვინის ეპარქიაში.
გამოქვეყნებულ ვიდეოზე მიჰალჩის მკვიდრის ტირილი ისმის: „გული როგორ არ გტკივა? მე კაცი ვარ, არასდროს მიტირია! გესმით ჩვენს დედებს სცემენ?
როგორც მჟკ-მ ადრე დაწერა, უმე-ში საუბრობდნენ, თუ როგორ ხელმძღვანელობდნენ შეიარაღებული ადამიანები მიხალჩაში ტაძრის აღებას.