Donald Trump, speaking to Christian communities, promised to "fix everything" if he is elected president.
Republican presidential candidate Donald Trump, at an event organized by the conservative group Turning Point Action in Florida, once again stated that he is a Christian.
"And again – Christians, get out and vote, just this time. You won't have to do it anymore four more years. You know what – it'll be fixed, it'll be fine. You won't have to vote anymore, my beautiful Christians. I love you, Christians, I am a Christian," said the Republican presidential candidate at the event on July 26, 2024.