ჯარისკაცი, რომელმაც ჩაწერა ვიდეო უმე-ის მხარდასაჭერად, აიძულეს უარი ეთქვა ეკლესიაზე
2022 წლის 15 დეკემბერს ბოგდან გრაფოვმა, რომელმაც გამოაქვეყნა ვიდეო უმე-ის მხარდასაჭერად, გამოაქვეყნა კიდევ ერთი ვიდეო, სადაც თქვა, რომ მისი კოლეგები საძმოს ბატალიონიდან აიძულებდნენ მას უარი ეთქვა ეკლესიაზე.
ვიდეო გრაფოვმა ინსტაგრამის საკუთარ გვერდზე გამოაქვეყნა.
სამხედროს თქმით, კოლეგებმა სცემეს, მაგრამ შედეგი ვერ მიაღწიეს. თუმცა აიძულეს დაეტოვებინა ბატალიონი და შეეწყვიტა სამხედრო მომზადება.
„ყველაფერი ზემოაღნიშნული აშკარა ილუსტრაციაა იმ აბსურდისა და სიგიჟისა, სანამდეც შეიძლება მიგვიყვანოს ეკლესიის მიმართ სიძულვილის გაღვივებამ, რომელსაც მილიონობით მრევლი ჰყავს“, - თქვა ბოგდანმა. მან დასძინა, რომ უმე-ის ყველა მრევლი თავმდაბლობით არ მიიღებს მზარდი „საზოგადოების განხეთქილებას“ და ეკლესიის დემონიზაცია გამოიწვევს „მასობრივ უკმაყოფილებას და უთანხმოებას“.
რატომ სჭირდება ჩვენს ქვეყანას ეს? რატომ ჩხუბობთ ხალხის მასასთან, რომელსაც შეუძლია ჩვენი დახმარება და ხშირად უკვე გვეხმარება გამარჯვების მიღწევაში? ეკითხება ბოგდანი. აუცილებელია ნამდვილი თანამშრომლების იდენტიფიცირება და მათ წინააღმდეგ ომში მკაცრი მოქმედება. ”არაფრისგან მტრების შექმნა სისულელეა”, - შეაჯამა ახალგაზრდამ.
ბოგდანი საკუთარ თავს უწოდებს "პატრიოტს, იდეოლოგიურ ნაციონალისტს, რომელიც მოხალისედ იბრძოდა ჩვენი ქვეყნის დასაცავად". მისი თქმით, ის არ არის გაბრაზებული ძმობის ყოფილ თანამებრძოლებზე, მაგრამ „ყველაფერში, რაც ხდება ეკლესიასთან მიმართებ აში, კონკრეტულად ჩემთან და იმაში, რომ ყველა უკრაინელი იტანჯება, რუსეთია დამნაშავე. თქვენი ბოროტი პრეზიდენტი, თქვენი სატანისტ-პატრიარქის ცოდვები და ყველა, ვინც ემსახურება რეჟიმს.
შეგახსენებთ, რომ ბოგდან გრაფოვმა თავის ვიდეო მიმართვაში თქვა, რომ ეკლესიის დემონიზაცია არის გზა შიდა მტრობისკენ.
როგორც მჟკ წერდა, მორწმუნემ განუცხადა უმე-ის მოძულეებს, რომ ისინი ანადგურებდნენ უკრაინას, სანამ მისი ნათესავები იბრძოდნენ.