"ჩვენ მილიონობით ვართ": ატო-ს ვეტერანი დევნის შეწყვეტისკენ მოუწოდებს
ატო/ეძო-ს (ანტიტერორისტული ოპერაცია/ერთობლივი ძალების ოპერაცია) ვეტერანმა იგორ გოროხმა მოუწოდა უკრაინის ხელისუფლებას შეწყვიტოს უმე-ის დევნა.
ვიდეომიმართვა გამოქვეყნდა ტელეგრამის არხზე "ერისკაცები - უკრაინის დამცველები".
”მე, იგორ გოროხი, მონაწილეობა მივიღე ატო-სა და ეძო-ში 2015-2017 წლებში, მივმართავ ხელისუფლებას და მოვუწოდებ, არ დაემსგავსონ შსსკ-ს ორგანოებს, რომლებმაც ააფეთქეს ეკლესიები მე-20 საუკუნის 30-იან წლებში. ისტორიიდან გვახსოვს, როგორ თქვა ხრუშჩოვმა, რომ ბოლო მღვდელს აჩვენებდა ტელევიზიით. ღვთის განგებულებით იგი მოკლე დროში წავიდა და მისი გეგმები არ ახდა“, - თქვა ატო-ს ვეტერანმა.
იგორ გოროხმა დასძინა, რომ ომის დროს აუცილებელია ერთიანობის შენარჩუნება და არა განხეთქილების შექმნა.
„თქვენი ქმედებებით თქვენ ქმნით განხეთქილებას, ამას სარგებელი მოაქვს მტრისთვის. ჩვენ მილიონობით და ათასობით ვართ, მართლმადიდებლები, რომლებიც ვიბრძვით უკრაინის შეიარაღებულ ძალებში და ვართ მოხალისეობით დაკავებული. რელიგიით, ენით მართლებად და არასწორად გვყოფთ. ხელისუფალნო, დაფიქრდით!“ - მოუწოდა მან.
როგორც მჟკ ადრე წერდა, ფრონტის ხაზზე მყოფმა ჯარისკაცმა თქვა, რომ ისინი დაიცავდნენ მართლმადიდებლურ სარწმუნოებას.