რომის პაპმა უკრაინელებსა და რუსებს ერთმანეთის პატიებისკენ მოუწოდა
რომის პაპმა ფრანცისკემ შენდობის კვირას რუსებს და უკრაინელებს ერთმანეთის პატიებისკენ მოუწოდა, - განუცხადა tass.ru-ს ძველმართლმადიდებლების მსოფლიო კავშირის თავმჯდომარემ ლეონიდ სევასტიანოვმა პონტიფიკოსთან პირადი საუბრის შესახებ.
მისი თქმით, რომის პაპმა პატიება სთხოვა ყველას, ვინც შესაძლოა რუსეთში განაწყენებულიყო და მოუწოდა რუსეთსა და უკრაინას მოლაპარაკების მაგიდასთან დასხდნენ.
პონტიფიკმა აღნიშნა, რომ ქრისტიანული სათნოება არის ურთიერთპატიება და ადამიანის სიცოცხლის დაცვა.
მანამდე რკე-ის ხელმძღვანელმა გამოთქვა მზადყოფნა შეხვედროდა რუსეთისა და უკრაინის ხელმძღვანელებს ვლადიმერ პუტინსა და ვლადიმირ ზელენსკის.
რომის პაპმა დასძინა, რომ თუ "ის ახლა კიევში არ არის, ეს მხოლოდ იმიტომ, რომ მოსკოვში ამ წუთებში ვერ ჩავა".
როგორც ადრე მჟკ იტყობინებოდა, რომის პაპმა დააჯილდოვა მეუ-ს "იერარქი" "უკრაინის ეკლესიის სასარგებლოდ შრომისთვის".