ოსტაპენკო: მიუხედავად იმისა, რომ კონტრაქტი გაუქმდა, უმე-მ უნდა გადაიხადოს კომუნალურები ლავრაში
კიევ-პეჩორის ლავრის ნაკრძალის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი მაქსიმ ოსტაპენკო. ფოტო: ukrvedomosti.com.ua
კიევ-პეჩორის ლავრის ნაკრძალის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი მაქსიმ ოსტაპენკო ადვოკატ ვიქტორია კოხანოვსკაიასადმი მიწერილ წერილში წერს, რომ მიუხედავად იმისა, რომ რეზერვსა და უმე-ს შორის ხელშეკრულება შეწყდა, უმე-მ უნდა გადაიხადოს კომუნალური გადასახადები კიევ-პეჩორის ლავრაში.
წერილი ვიქტორია კოხანოვსკაიამ ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე გამოაქვეყნა.
„ნაკრძალსა და წმინდა მიძინების კიევ-პეჩორის ლავრას / მონასტერს / UOC (შემდგომში მოსარგებლე) შორის 2013 წლის 19 ივლისის No2 ხელშეკრულების (შემდგომში - ხელშეკრულება) შესაბამისად, მომხმარებელი ვალდებულია გადაიხადოს კომუნალური მომსახურება და გამოიყენოს მოვლა-პატრონობასთან დაკავშირებული ქონება. 2023 წლის 29 მარტიდან ხელშეკრულება შეწყდა. ახლა რეზერვში ქონების (ობიექტების) დაბრუნების პროცესი მიმდინარეობს. ამრიგად, ქონების საბოლოო დაბრუნებამდე, კომუნალური გადასახადის გადახდა უნდა განხორციელდეს მოსარგებლის მიერ“, - წერს ოსტაპენკო.