პოროშენკო: ფანარიონთან მოლაპარაკებებს ჯერ კიდევ 2015 წლიდან ვაწარმოებდი
უკრაინის სახალხო დეპუტატმა პეტრე პოროშენკომ განაცხადა, რომ მისი გუნდი ფანარიონთან მოლაპარაკებებს ტომოსის მიღების შესახებ ჯერ კიდევ 2015 წლიდან აწარმოებდა. ამის შესახებ მან  თავის ტელეგრამ-არხზე დაწერა.
მისი სიტყვებით, ჯერ კიდევ 2015 წლიდან სახელმწიფო და ხელისუფლება აკეთებდნენ ყველაფერს, რომ მეუ-ს მიერ ტომოსის მიღების დღე დამდგარიყო.
მეხუთე პრეზიდენტი აგრეთვე თვლის, რომ დღეს „ვერავინ ვერ გაბედავს იმის კითხვას, თუ რისთვის მოხდა ეს ყველაფერი“.
პოროშენკომ აგრეთვე მადლობა გადაუხადა მეუ-ს მეთაურს სერგეი დუმენკოს, რომ ის „ასეთ რთულ, ომისგან დასახიჩრებულ დროს უზრუნველყოფს მეუ-ს ერთობას და ძალას ჰმატებს მას“.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, „გაერთიანებული კრების“ წლისთავზე პოროშენკომ განაცხადა, რომ მაშინ მათ ახალი ეკლესია შექმნეს, ხოლო უმე უკრაინისთვის უკვე აღარ არის საჭირო.