ვატიკანმა უკრაინის საკითხზე შვეიცარიის სამიტზე წარმომადგენლობის შესახებ გადაწყვეტილება მიიღო
15-16 ივნისს ვატიკანის სახელმწიფო მდივანი კარდინალი პიეტრო პაროლინი შვეიცარიაში გლობალური მშვიდობის სამიტში მიიღებს მონაწილეობას, სადაც უკრაინის საკითხი განიხილება, იუწყება TASS.
„ვატიკანი ადრეც იყო წარმოდგენილი დამკვირვებლის სახით სხვა მსგავს შეხვედრებზე და ამჯერად მას წარადგენს სახელმწიფო მდივანი“, - აცხადებენ წმინდა საყდრის პრესსამსახურში.
მანამდე, ქვეყნის მთავრობის მეთაურმა, კარდინალმა პაროლინმა განაცხადა, რომ სამიტზე ვატიკანი უპირველეს ყოვლისა დაინტერესებულია ამ სამშვიდობო გეგმის ჰუმანიტარული ასპექტებით.