მირიანე ითხოვს გენდ. თეორიების წარმოდგენის წინააღმდეგ პეტიციის მხარდაჭერას
სკ „მირიანე“ ითხოვს ელექტრონული პეტიციის მხარდაჭერას: „უარის თქმა გენდერული თეორიების წარმოდგენაზე, რომლებიც ეწინააღმდეგებიან ტრადიციულ ოჯახურ ღირებულებებს, კერძოდ, სტამბულის კონვენციის ხელმოწერაზე და (ან) რატიფიკაციაზე და „ბიარიცის პარტნიორობის“ საზოგადოებრივი კონტროლის უზრუნველყოფა“.
პეტიცია №22/123540 განათავსეს უკრაინის პრეზიდენტის საიტზე პარასკევს, 2021 წლის 22 ოქტომბერს. იმისთვის, რომ პრეზიდენტის ოფისმა ის განიხილოს და რეაგირება მისცეს, საჭიროა 25 ათასი ხელმოწერა 60 დღის განმავლობაში, იუწყებოდნენ ორგანიზაციის тг-არხზე.
ავტორი - ცნობილი მართლმადიდებელი იურისტი, სამართალდამცავი ორგანიზაციის «Public Advocacy» („საზოგადოებრივი სამართალდაცვა“) ხელმძღვანელი ოლეგ დენისოვია, რომელიც წლების განმავლობაში მუშაობს უმე-ს და მის მორწმუნეთა უფლებების დაცვის სფეროში და საერთაშორისო პლატფორმებზე (გაერო, ეუთო და სხვ.) რეგულარულად წარმოადგენს ეკლესიის ინტერესებს.
პეტიცია შედგება ორი პუნქტისგან. პირველში მოყვანილია არგუმენტები სტამბულის კონვენციის რატიფიცირების წინააღმდეგ, რომელიც უკრაინის საზოგადოებას „გენდერის“ კონცეპციებს ახვევს თავს და ნერგავს ლგბტ იდეოლოგიის ძალადობრივ მექანიზმებს სამართლებრივ დონეზე, სკოლებში, მასმედიაში და სახელმწიფო პოლიტიკაში. მეორე პუნქტი ეძღვნება ე.წ. „ბიარიცის პარტნიორობას“ და იგივე იდეოლოგემებს წარმოადგენს, რომლებიც ანგრევენ საზოგადოების ტრადიციულ ღირებულებებს.
„ძმებო და დებო! საჭიროა თქვენი რეალური ქმედებები. ჩვენ შეგვიძლია და უნდა დავიცვათ ჩვენი შვილები ლგბტ დიქტატურისგან, რომელიც ჩვენს თვალწინ ყალიბდება. უკრაინაში უცხოელი აგენტების მიერ „გენდერული“ იდეოლოგიის დანერგვისგან, რომელიც წარმოუდგენელია მართლმადიდებელ სარწმუნოებასთან ერთად, აკნინებს ჩვენს სუვერენიტეტს და უკრაინელებს ამოწყვეტას უქადის. <...> ჩვენ არ გვაქვს უფლება, რომ საშუალება მივცეთ ამ მომაკვდინებელ ინფექციებს ფესვები გაიდგან ჩვენს მიწაში, განათლების სისტემაში, კანონმდებლობაში! ნამდვილად არ გვაქვს ამის უფლება. არც უფლის წინაშე, არც ჩვენი მემკვიდრეების წინაშე“, - მიმართეს მორწმუნეებმა მართლმადიდებელ უკრაინელებს.
მირიანემ აღნიშნეს, რომ რეგისტრაციისა და ხმის მიცემის პროცესს შეიძლება თან ახლდეს გარკვეული ტექნიკური ხასიათის სირთულეები, მაგრამ „ლოცვითა და დათმენით ყველაფერი რეალურია“.
„ეს დიდი ბოროტების შესაჩერებლად ჩვენი პირველი ნაბიჯია. მოდი, გავაკეთოთ ეს, რომ ისმინონ ჩვენი“, - მოუწოდეს მორწმუნეებმა.