გოროშოვცის უმე საზოგადოებამ მიტაცებულის ნაცვლად ახალი ტაძრის აშენება დაიწყო
მეუ-ს აქტივისტების თავდასხმის შედეგად დაზარალებულმა უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წმიდა მიძინების სახელობის ტაძრის საზოგადოებამ ჩერნივცი-ბუკოვინის ეპარქიის ზასტავნოვსკის დეკანოზმა დაიწყო ახალი ეკლესიის მშენებლობა მიტაცებულის ნაცვლად, იუწყება საზოგადოება თავის Facebook გვერდზე.
ახლა ახალი ეკლესიისთვის გამოყოფილ ადგილზე დაიწყეს საძირკვლის შევსება. „ღვთის მადლით ვიწყებთ საძირკვლის შევსებას ახალი ღვთისმშობლის მიძინების სახელობის ქვის ეკლესის ასაშენებლად”- იუწყება უმე-ს საზოგადოება.
სოფლის მორწმუნეები დახმარებას ითხოვენ ტაძრის მშენებლობაში ნებისმიერი საშუალებით: ფინანსურად, ფიზიკურად, სამშენებლო მასალებით, პუბლიკაციების ხელახალი გამოქვეყნებით და ა.შ. მათ შემოწირულობის მისაღებად რეკვიზიტები გამოაქვეყნეს:
პრივატბანკის ბარათი 4149 4993 9230 9371 (მიმღები ფედორ კოროლი, მრევლის წინამძღვარი).
საკონტაქტო ტელეფონები: ეკლესიის წინამძღვარი, მიტრიდ დეკანოზი ფიოდორი 066 52 87 606 და ტაძრის წინამძღვარი გიორგი 097 590 80 73.
როგორც მჟკ იტყობინება, მიტროპოლიტი მელეტი ეწვია გოროშოვცში უმე-ის წმიდა მიძინების სახელობის ტაძრის დევნილ საზოგადოებას.