უმე-ის წინამძღოლი: დაე იორდანიის მადლი გადმოვიდეს უკრაინის მიწაზე
ნათლისღების დღეს მისმა უნეტარესმა კიევისა და სრულიად უკრაინის მიტროპოლიტმა ონუფრიმ ისურვა, რომ იორდანიის მადლმა დაიცვას უკრაინის მიწა და აავსოს ხალხის გულები მადლით, იუწყება უმე-ის საინფორმაციო ცენტრი.
შეგახსენებთ, რომ ნათლისღების დღესასწაულზე უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის წინამძღვარმა კიევის წმინდა საფარველის საკათედრო ტაძრიდან არც თუ ისე შორს, დნეპრის წყლის კურთხევის რიტუალი შეასრულა.
„გულითადად გილოცავთ ყველას, ძვირფასო დებო და ძმებო,  მეთორმეტე საუფლო დღესასწაულს, უფლის ნათლობას! იორდანიის მადლმა აავსოს ჩვენი გული, ჩვენი სახლები, ჩვენი უკრაინული მიწა და მისცეს მას მშვიდობა, უკეთესი მომავლისა და ხსნის იმედი. გილოცავთ! - თქვა მისმა უნეტარესმა ლოცვის დასრულების შემდეგ და ნაკურთხი წყლით განბანვის კურთხევა მისცა მრევლს.