უმე-ს დევნილი თემი ივანო-ფრანკოვში კვებავს უსახლკაროებს ღია ცის ქვეშ
ივანო-ფრანკოვში უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის დევნილი თემი უკვე იძულებულია კვებოს უსახლკაროები ღია ცის ქვეშ, იუწყება "მართლმადიდებელი ამიერკარპატები".
უკვე თითქმის ხუთი წელია ყოველ შაბათს ფერიცვალების ტაძართან უსახლკაროები და გაჭირვებული მოქალაქეები ღებულობენ უფასო სადილს. მისია ორგანიზებულია ივანო-ფრანკოვოს ეპარქიის ქველმოქმედებისა და სოციალური სამსახურის განყოფილების მიერ.
მაგრამ მას შემდეგ, რაც გაეროს გადაწყვეტილების მიუხედავად თემს წაართვეს ტაძარი, მორწმუნეები იძულებული არიან საკვები მიაწოდონ ადამიანებს ღია ცის ქვეშ ქალაქის ცენტრში.
"მიუხედავად დევნისა, ქველმოქმედებისა და სოციალური მსახურების განყოფილება აგრძელებს გაუწიოს დახმარება მოქალაქეებს სასწრაფო მკურნალობაში და სხვა დახმარებაში",-წერს "მართლმადიდებელი ამიერკარპატები".