პოლიციამ ორი საქმე აღძრა ფასტოვის ტაძრის მიტაცების ფაქტზე, - ადვოკატი
ადვოკატმა, კამიანეც-პოდილსკის საკრებულოს დეპუტატის თანაშემწემ და უფლებადამცველმა ვიქტორია კოხანოვსკაიამ თავის ფეისბუქ გვერდზე დაწერა, რომ პოლიციამ ორი სისხლის სამართლის საქმე აღძრა ფასტოვში უმე-ის შუამავლობის ეკლესიის დაკავების მცდელობის ფაქტზე.
„გახსოვდეთ, სადაც ჩხუბი იყო, საკეტები გაჭრეს, მამაოს დაარტყეს, დარტყმისგან გონება დაკარგა და ეს ყველაფერი პოლიციის თვალწინ ხდებოდა. დღემდე, ორი სისხლის სამართლის საქმეა გახსნილი და ლოცვა უმე-ის ტაძარში გრძელდება. ყველა, ვინც დაარღვევს უკრაინის კანონმდებლობას, დაისჯება“, - წერს უფლებადამცველი.
შეგახსენებთ, რომ 2022 წლის 2 ივნისს, ფასტოვში, შუამავლობის ეკლესიის საზოგადოებამ მოახერხა თავისი სალოცავის დაცვა მეუ-ს თავდამსხმელებისგან, ხოლო მეუ-ს "მღვდელმა" ფასტოვის შუამავლობის ეკლესიის წინამძღვარს წიხლი ჩაარტყა მკერდში.