რმე უკრაინის ინფრასტრუქტურაზე რუსეთის დარტყმებს გამოეხმაურა
2022 წლის 16 ნოემბერს რუსეთის მართლმადიდებლური ეკლესიის წარმომადგენელმა, დეკანოზმა ანდრეი ტკაჩოვმა კომენტარი გააკეთა რუსეთის დარტყმებზე უკრაინის ინფრასტრუქტურაზე.
ტელეკომპანია მიცემულ «Спас»-სთვის მიცემულ ინტერვიუში მღვდელმა თქვა, რომ „დღეს ბევრად ჯობია რაიმე სახის ქვესადგურის აფეთქება, ვიდრე 40 ათასი ადამიანის“.
ტკაჩოვი თვლის, რომ რუსეთის ფედერაცია „იბრძვის ქრისტიანული პრინციპებით“, რადგან „ჩვენ ვანადგურებთ ტრანსფორმატორებს და არა ადამიანებს, რომლებსაც უკვდავი სული აქვთ. სხვა საქმეა, რომ ამას არავინ დააფასებს, არავის ესმის ჩვენი, ჩვენთანაც და მით უმეტეს მათთან. დიახ, ჩვენ ვაფეთქებთ ტრანსფორმატორებს და არა ადამიანებს“, - განაცხადა ტკაჩოვმა.
მისი თქმით, „თუ თქვენ გაამრავლებთ დარტყმების რაოდენობას დაღუპულთა შესაძლო რაოდენობაზე, მაშინ უკვე ასობით ათასი მშვიდობიანი მოქალაქე იქნებოდა დაღუპული. მაგრამ ისინი არ არსებობენ."
ის ფაქტი, რომ რუსებმა „დაანგრიეს იქ რაღაც ენერგეტიკული ობიექტი, მაგრამ ცხედრები არ იყო“, ტკაჩევის თქმით, იმაზე მეტყველებს, რომ „აქ არის მართალთა გარკვეული დაუცველობა“.
„რაინდი, რომელიც ყურეში კლდეს ეჯახება, იტანჯება. რადგან თვლის, რომ ყველა რაინდი უნდა იყოს. კლდეს - ის ეჯახება როგორც უკნიდან, ასევე მზაკვრულად, ”- დარწმუნებულია რუსი დეკანოზი.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ რმე-ის მღვდლის ოლეგ სტენიაევის თქმით, პროპაგანდა ახდენს მტრის დეჰუმანიზაციას, რათა უფრო ადვილად მოკლას იგი.