SBU-მ დაიწყო ჩხრეკა უმე-ის ეპარქიებში
SBU აგრძელებს ჩხრეკას უმე-ის მონასტრებსა და ეპარქიებში. ფოტო: пресс-служба ведомства SBU აგრძელებს ჩხრეკას უმე-ის მონასტრებსა და ეპარქიებში. ფოტო: пресс-служба ведомства
SBU-ს, ეროვნული პოლიციისა და ეროვნული გვარდიის თანამშრომლებმა ჩხრეკა ჩაატარეს უმე-ის რელიგიურ ორგანიზაციებში, რომლებიც მდებარეობს რივნის რეგიონის ტერიტორიაზე.
2022 წლის 22 ნოემბერს, უკრაინის უშიშროების სამსახური აწარმოებს "კონტრდაზვერვის აქტივობებს" უმე-ის წინააღმდეგ რივნეს რეგიონში. ინფორმაციას glavcom.ua ავრცელებს.
უშიშროების ძალები ზარეჩნოს რაიონის სოფელ სერნიკში ვოლინის ღვთისმშობლის ხატის სახელობის ქორეცის მონასტერში მივიდნენ.
ჩხრეკა ასევე ჩატარდა სარნენსკო-პოლესიეს ეპარქიის ტერიტორიაზე.
მოხსენებაში ნათქვამია, რომ ყველა „მოვლენა“ ტარდება SBU-ის სისტემური მუშაობის ფარგლებში უკრაინაში რუსული სპეცსამსახურების დივერსიული მოქმედებების დასაპირისპირებლად.