ზელენსკი სულიერი დამოუკიდებლობისკენ "მეტ ნაბიჯებს" ჰპირდება
ზელენსკის მიზანია ერს სულიერი თავისუფლება მიანიჭოს .ფოტო: ФБ Зеленского ზელენსკის მიზანია ერს სულიერი თავისუფლება მიანიჭოს .ფოტო: ФБ Зеленского
პრეზიდენტმა თქვა, რომ ის არ გაჩერდება სულიერი დამოუკიდებლობისკენ მიმავალ გზაზე, რადგან მის ძალისხმევას ხალხი "მტკიცედ უჭერდა მხარს".
2022 წლის 2 დეკემბერს ვოლოდიმირ ზელენსკიმ ტრადიციულ ვიდეომიმართვაში ახალი განცხადება გააკეთა რელიგიურ თემაზე.
„ბოლო დღეებში ჩვენ გადავდგით ნაბიჯები ჩვენი ხალხის სულიერი დამოუკიდებლობის გარანტირებისთვის. მე ვხედავ, რომ ხალხი მხარს უჭერს ამ ნაბიჯებს და მხარს უჭერს მათ ძალიან ძლიერად. და ეს ყველაფერი არ არის. მეტი წინ გადადგმული ნაბიჯი იქნება. უკრაინა არასოდეს გაჩერდება წარმატებისკენ მიმავალ გზაზე“, - განაცხადა პრეზიდენტმა.