06 December 2022 19:12
2022 წლის 6 დეკემბერს მინისტრთა კაბინეტმა თანამდებობიდან გაათავისუფლა სახელმწიფო ეთნოპოლიტიკის ხელმძღვანელი ელენა ბოგდანი. ამის შესახებ „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე „ევროსოლიდარობის“ სახალხო დეპუტატმა ირინა გერაშჩენკომ განაცხადა.
„ბოლოს და ბოლოს! მინისტრთა კაბინეტმა ელენა ბოგდანი გაათავისუფლა უკრაინის ეთნოპოლიტიკისა და სინდისის თავისუფლების სახელმწიფო სამსახურის უფროსის თანამდებობიდან. უფრო ოდიოზური და არაპროფესიონალური დანიშვნა ძნელი წარმოსადგენია. მიუხედავად ამისა, ქალბატონს, რომელიც იდეოლოგიურად იცავდა მოსკოვის ეკლესიას, მფარველობდა კულტურის სამინისტროში და ეხებოდა რელიგიურ საკითხებს. ,,ევროპული სოლიდარობა’’ დიდი ხანია დაჟინებით მოითხოვს ბოგდანის გათავისუფლებას. სჯობს გვიან, ვიდრე ძალიან გვიან“, - წერს გერაშენკო.