უმე-ის ივანო-ფრანკოვსკის საკათედრო ტაძარში ტიტუშკებმა ხელჩართული ჩხუბი მოაწყვეს
უმე-ის ივანო-ფრანკოვსკის ტაძარში, ივანო-ფრანკოვსკისა და კოლომიის რაიონის ახალ ეპისკოპოს ნიკიტასთან (სტოროჟუკის) შეხვედრაზე, ტიტუშკებმა დაიწყეს ჩხუბი, რათა ჩაეშალათ მსახურება. იუწყება ჩერნივცი-ბუკოვინის ეპარქიის პრესსამსახური.
პრესსამსახურის ცნობით, პროვოკატორები სოციალურ ქსელებში პირადად შეაგროვა ივანო-ფრანკოვსკის მერის მრჩეველმა ნაზარ კიშაკმა.
ეპარქიიდან გავრცელებული ინფორმაციით, უმე-ის მრევლს აქვთ დაზიანებები სახის არეში, დაბეჟილობები და ერთ ერთ მრევლს ცხვირი აქვს გატეხილი.
მას შემდეგ, რაც თავდამსხმელები ეკლესიიდან გააძევეს, ტიტუშკებმა მორწმუნეებს საკათედრო ტაძრიდან გასასვლელი დაუბლოკეს სამი საათის განმავლობაში და ყვიროდნენ: „გააცილეთ მოსკოვის მღვდელი“, „მოსკოვის კგბ-შნიკები მოსკოვში“.