უმე-ის მღვდელი - "95 კვარტალს": იხუმრეთ ომში დაჭრილი ჩემი შვილის საწოლთან
დეკანოზმა გიორგი ლაშინმა ,,95-ე კვარტალის’’ კომიკოსები მიიწვია, რომ სახეში შეაფურთხონ და ომში დაჭრილი შვილის საწოლთან მარჯვენა და მარცხენა ლოყაზე დაარტყან.
დეკანოზი გიორგი ლაშინი გამოეხმაურა ,,95-ე კვარტლის’’ არტისტების მკრეხელურ ხუმრობებს და შესთავაზა, უფასოდ შეაფურთხონ სახეში, დაარტყან მარჯვენა და მარცხენა ლოყაზე და გაიმეორონ იუმორისტების მიერ უმე-ის წინააღმდეგ პირდაპირ ეთერში ნათქვამი ყველა შეურაცხმყოფელი სიტყვა. ამის შესახებ მან ფეისბუქზე დეკანოზი ანდრეი ბალანის პოსტის ქვეშ დაწერა.
„მე გთავაზობთ, რომ ეს გააკეთოთ სრულიად უფასოდ ერთი პირობით - გააკეთეთ ეს ჩემი შვილის საავადმყოფოს საწოლთან ახლოს. ნუ გეშინიათ, ჩემი შვილი ვერ დაგსჯის, აფეთქების დროს მან ხელი დაკარგა“, - წერს მამა გიორგი.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ დეკანოზ ალექსანდრე კლიმენკოს თქმით ,,95-ე კვარტალის’’ მხატვრები თავიანთი ხუმრობით ამცირებდნენ უმე-ის ყველა მორწმუნეს.