რომის პაპი ანტი ლგბტ კანონებს უსამართლოს უწოდებს
პონტიფიკოსს მიაჩნია, რომ არატრადიციული ურთიერთობები იგივე ცოდვაა, რაც ერთმანეთის მიმართ გულმოწყალების ნაკლებობა.
რომის პაპმა ფრანცისკემ განაცხადა, რომ ის არატრადიციულ ურთიერთობებს დანაშაულად არ მიიჩნევს. ამის შესახებ მან Associated Press-თან ინტერვიუში განაცხადა.
„ჰომოსექსუალობა არ არის დანაშაული. ეს არ არის დანაშაული, დიახ, მაგრამ ეს ცოდვაა. კარგი, მაგრამ ჯერ უნდა განვასხვავოთ ცოდვა და დანაშაული. ასევე ცოდვაა ერთმანეთის მიმართ შეუწყნარებლობაა“, - ამბობს პონტიფიკოსი.
რომის კათოლიკური ეკლესიის ხელმძღვანელმა ჰომოსექსუალობის კრიმინალიზაციის კანონებს უსამართლო უწოდა და სასულიერო პირებს მათ წინააღმდეგ ბრძოლისკენ მოუწოდა.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ დუმენკო რომის პაპთან "თანამშრომლობის გასაძლიერებლად" წავიდა.