ფანარის მეთაურმა პანაგია გადასცა უბკე-ს ეპისკოპოსს
პატრიარქმა ბართლომემ უბკე-ის ეპისკოპოს სტეპან სუსის გადასცა პანაგია "მათთვის, ვინც ბევრს მოგზაურობს".
ლიტვაში ყოფნისას პატრიარქმა ბართლომემ პანაგია გადასცა უბკე-ის სამწყსოსა და მიგრაციის განყოფილების უფროსს სტეპან სუსის. ამის შესახებ სუსმა ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე განაცხადა.
„სიხარული იყო მსოფლიო პატრიარქ ბართლომე I-ისგან ძვირფასი საჩუქრის მიღება - პანაგია (მედალიონი ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის გამოსახულებით პატარა იესოსთან ერთად) მათთვის, ვინც ბევრს მოგზაურობს! დაწერა სუსმა.
მისი თქმით, ბართლომესთან კომუნიკაცია შედგა "კულტურათა და რელიგიათაშორისი დიალოგის სამუშაო ჯგუფის ფარგლებში, რომელიც გაიმართა ვილნიუსში ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტში".
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ალექსანდრემ (დრაბინკომ) სტეპან სუსის აჩუქა პანაგია, რომელიც ადრე ეკუთვნოდა მის უნეტარეს მიტროპოლიტ ვლადიმერს (საბოდანს).