დუმენკომ უნიატებთან და კათოლიკეებთან ერთად დავითის ვარსკვლავიანი დროშა "აკურთხა"
2023 წლის 1 აპრილს კიევის აია სოფიაში, სამხედრო კაპელანების პირველი გამოშვების დროს, მეუ-ს ხელმძღვანელმა ეპიფანე დუმენკომ, უბკე-ის ხელმძღვანელთან, სვიატოსლავ შევჩუკთან ერთად "აკურთხა" უკრაინის შეიარაღებული ძალების სამხედრო კაპელანის სამხედრო დროშა, რომელზეც გამოსახულია დავითის ვარსკვლავი, იუწყება მეუ-ს ვებგვერდი.
ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ უკრაინის სხვა რელიგიური ორგანიზაციების წარმომადგენლები, მათ შორის კათოლიკეები.
კურსდამთავრებული სამხედრო კაპელანების პირველი ოფიციალური გამოშვების აღნიშვნა გაიმართა წარმოდგენილი ეკლესიების წინამძღვრებისა და ორგანიზაციების რელიგიური ლიდერების „კურთხევით“. მათ შორის იყო უბკე-ის ოთხი კაპელანი.
დუმენკომ აღნიშნა, რომ „მოძღვრები წარმოადგენენ უკრაინის არმიის სულიერ ფარს, რომლებიც ჯარისკაცებს ჩვენი საერთო გამარჯვებისკენ უძღვებიან“.