აქტივისტი, რომელიც სოფელ ლიპოვეცში თავს დაესხა უმე-ს მღვდელს, გარდაიცვალა
ლიპოვეცში, უკრაინის კომუნისტური პარტიის კაგარლიკის რაიონული კომიტეტის ორგანიზაციული განყოფილების ყოფილი ინსტრუქტორის მიერ ორგანიზებული თავდასხმის დროს, მამაკაცი გარდაიცვალა.
კიევის რეგიონის კაგარლიკის რაიონის, სოფელ ლიპოვეცში ყოფილი მმართველის მიერ ორგანიზებული ტაძრის ჩამორთმევის დროს გარდაიცვალა მეუ-ს მხარდამჭერი ვლადიმერ ნატიკაჩ ივანოვიჩი.
თვითმხილველებმა თქვეს, რომ ივან სემცოვმა, სოფელ ლიპოვეცის წინამძღვართან, ვასილი ტისლენკოსთან ერთად, მოაწყო ტაძარზე თავდასხმა, თავისი ოფიციალური თანამდებობის გამოყენებით.
ტაძრის ეზოში მომხდარი კონფლიქტის დროს ნატიკაჩმა უმე-ს მღვდელს ჯვარი ხელიდან გამოსტაცა და მიწაზე დააგდო.
თვითმხილველების თქმით, ის მაშინვე ცუდად გახდა და მიწაზე დაეცა. მისი გონზე მოყვანის ყველა მცდელობა უშედეგოდ დასრულდა - ნატიკაჩი მოულოდნელად გარდაიცვალა.
ფრთხილად, ვიდეო შეიცავს შოკისმომგვრელ კადრებს!
1984 წლიდან 1986 წლამდე სემცოვი მუშაობდა ინსტრუქტორად უკრაინის კომსომოლის ტერებოვლიას რაიონულ კომიტეტში.
1987 წლიდან 1988 წლამდე იყო უკრაინის კომუნისტური პარტიის კაგარლიკის რაიონული კომიტეტის სოფლის მეურნეობის განყოფილების ინსტრუქტორი.
1988-1990 წლებში მუშაობდა უკრაინის კომუნისტური პარტიის კაგარლიკის რაიონული კომიტეტის ორგანიზაციულ განყოფილებაში ინსტრუქტორად.
2010 წლის ოქტომბერში იგი აირჩიეს ბელოცერკოვსკის საოლქო საბჭოს დეპუტატად რეგიონების პარტიიდან.
მანამდე მჟკ-მ დაწერა, რომ კაგარლიკში უმე-ს საზოგადოებამ გააპროტესტა ადგილობრივი ხელისუფლების ქმედებები.