უნეტარესი: ვუსამძიმრებ უმანში, დნიპროში, კიევის რეგიონში მომხდარი დარტყმის შედეგად დაღუპულებს
უმე-ს წინამძღვარმა მწუხარება გამოთქვა უმანში, დნიპროსა და კიევის რეგიონში საცხოვრებელი კორპუსების აფეთქებასთან დაკავშირებით.
მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონუფრიმ სამძიმარი გამოთქვა უმანში, დნიპროსა და კიევის რეგიონში საცხოვრებელი კორპუსების აფეთქებასთან დაკავშირებით. ამის შესახებ საინფორმაციო-საგანმანათლებლო დეპარტამენტი იტყობინება.
„უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესია გულწრფელ მწუხარებას გამოთქვამს ამ საშინელ ტრაგედიასთან დაკავშირებით. ყოვლადმოწყალე უფალმა დაასვენოს მართალთა სოფლებში უდანაშაულოდ დაღუპულთა სულები“, - ნათქვამია განცხადებაში.
სარაკეტო თავდასხმის შედეგად დაიღუპნენ ადამიანები: უმანში აფეთქებას ემსხვერპლა 15 ადამიანი, მათ შორის მცირეწლოვანი ბავშვები. დაშავებულთა დიდი ნაწილი საავადმყოფოებშია მოთავსებული.
„ვუთანაგრძნობთ ამ ტრაგედიის შედეგად დაღუპულთა ოჯახებსა და მეგობრებს და გულწრფელ მხარდაჭერის სიტყვებს ვუცხადებთ ყველას, ვინც დაზარალდა ამ საშინელი შემთხვევის შედეგად. ყოვლადმოწყალე უფალმა დაასვენოს მართალთა სოფლებში უდანაშაულოდ დაღუპულთა სულები. აღვავლენთ ლოცვას დაჭრილთა და უსახლკაროდ დარჩენილთა გამოჯანმრთელებისთვის“, - განაცხადა უმე-ს წინამძღვარმა.