უმე-ს საქმეთამმართველმა უწმინდესზე რადიკალების თავდასხმაზე კომენტარი გააკეთა
ბორისპოლისა და ბროვარის მიტროპოლიტი ანტონი(პაკანიში). ფოტო: Страница митрополита Антония в Facebook ბორისპოლისა და ბროვარის მიტროპოლიტი ანტონი(პაკანიში). ფოტო: Страница митрополита Антония в Facebook
მიტროპოლიტმა ანტონმა აღნიშნა, რომ აქტივისტებმა, რომლებიც თავს დაესხნენ უმე-ის წინამძღვარს, არაფერი იციან ცხოვრების შესახებ და მათი საქციელის გამო მრავალი თაობა იტირებს.
უმე-ის ხელმძღვანელმა, მიტროპოლიტმა ანტონმა კომენტარი გააკეთა მეუ-ს მხარდამჭერების თავდასხმაზე მის უნეტარეს მიტროპოლიტ ონუფრისზე კიევ-პეჩორის ლავრასთან. ამის შესახებ მან ფეისბუქის საკუთარ გვერდზე გამოქვეყნებულ ქადაგების დროს ისაუბრა.
„გაუმართავი ღობის გამო თუ ვინმე დაგვცინის, მხოლოდ ჩვენი შვილები, შვილიშვილები არიან. არ ვიცი, ალბათ ბებია რატომ არ ეხვეწებოდა, ან დედამ სამოთხე არ დაანახა ამ ბავშვს, რომელიც გუშინ უნეტარესს უკან მისდევდა, რაღაც ლოზუნგებით. <...> თუნდაც ასაკობრივი სხვაობის გამო, განსხვავებული დამოკიდებულება უნდა იყოს“, - განაცხადა მან.
ამავე დროს, იერარქმა აღნიშნა, რომ აქტივისტებმა, რომლებიც თავს დაესხნენ უმე-ის წინამძრვარს, არაფერი იციან ცხოვრების შესახებ, ისევე როგორც მათ, ვინც მათ იმ მომენტში ხელმძღვანელობდა.
„არ იციან და იტირებენ. და არა მხოლოდ ისინი, სამწუხაროდ ჩვენც ვიტირებთ და დიდი ალბათობით, ბევრი თაობა იტირებს ასეთი საქციელის გამო. ამის უნდა გვეშინოდეს და ყველაფერი გავაკეთოთ, რომ ეს არ მოხდეს“, - დასძინა საქმეთამმართველმა.