ვინიცის ეპარქიის მღვდელმსახურს სქიზმის თავიდან აცილების გამო მსახურება აუკრძალეს
ვინიცისა და ბარსკის მიტროპოლიტ ვარსონოფის განკარგულებით, დეკანოზ იგორ მირონოვს, სოფელ დემიდოვკას ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის შუამავლობის ეკლესიის წინამძღვარს, აეკრძალა მსახურება განხეთქილების თავიდან აცილების მიზნით, იუწყება ვინიცის ეპარქიის პრესსამსახური.
„სასულიერო პირს ეკრძალება ღვთისმსახურების აღსრულება წმინდა მოციქულთა მე-10, მე-11 და 39-ე კანონის, ანტიოქიის კრების მე-2 კანონის საფუძველზე, განხეთქილებაში გადასვლის, სასულიერო პირის ფიცის უხეში დარღვევის გამო, უმე-ის ეპისკოპოსთა საბჭოს 2018 წლის 13 ნოემბრის და მართლმადიდებელი ეკლესიის წმიდა სინოდის გადაწყვეტილებით. ასევე აკრძალულია მღვდლის ზიარება ქრისტეს წმინდა საიდუმლოებით“, - ნათქვამია განცხადებაში.
როგორც ადრე მჟკ წერდა, ვინიცის ეპარქიის სასულიერო პირს სქიზმის თავიდან აცილების მიზნით მსახურება აეკრძალა.