ხმელნიცკიში, მეუ-ის დამპყრობლებმა მიტროპოლიტი ეკლესიაში არ შეუშვეს
უმე-ის იერარქი არ შეუშვეს საკათედრო ტაძარში, რომელიც მან ააგო და სადაც მსახურობდა 30 წლის განმავლობაში.
ხმელნიცკში, მეუ-ის დამპყრობლებმა ხმელნიცკის და სტაროკონსტანტინოვსკის ყოფილი მიტროპოლიტი ანტონი (ფიალკო) არ შეუშვეს პოკროვსკის ტაძარში, იუწყება ტელეგრამ-არხი LAVRA Live.
„შეხედეთ ამ ფოტოებს და გაიგეთ, რომ მეუ არ არის არც ეკლესია და არც ღმერთის რწმენა. ამ ორგანიზაციის ბევრ წარმომადგენელს, ნაკლებად სავარაუდოა, რომ ჰუმანურობისა და სინდისის ნატამალიც კი ჰქონდეს. პირველ ფოტოზე ჩვენკენ ზურგით დგას ხმელნიცკის უმე-ის ყოფილი მიტროპოლიტი ანტონი (ფიალკო). ჩვენკენ სანახევროდ მობრუნებულია მეუ-ს "იერარქი" პაველ იურისტიი. მიტროპოლიტი ანტონი პაველს სთხოვს ნებართვას მივიდეს პოკროვსკის ტაძარში, თავისი ნივთების ასაღებად. ამ ნივთებისთვის მეუფე ენტონს უჭირავს ცელოფნის პარკი. მაგრამ პაველი და მისი მომხრეები მიტროპოლიტ ანტონს არ უშვებენ. მათ არ უშვებენ ტაძარში, რომელიც თავად ააშენა, რომელშიც 30 წელი მსახურობდა, რომელშიც დაკრძალვის იმედი ჰქონდა. მაგრამ… მოვიდა მეუ და წაართვა ტაძარი“, - ნათქვამია შეტყობინებაში.
„ახლა მეუ-ს წარმომადგენლები ეპისკოპოს ანტონს არა მხოლოდ ტაძარში, ტერიტორიაზეც კი არ უშვებენ. ამ სურათებს უყურებ - გული გისკდება. ყოველივე ამის შემდეგ, რასაც ხალხს უკეთებენ, მათ ქრისტიანებს ვერ ვუწოდებ ”- დასძინეს LAVRA Live ტელეგრ-არხზე.
როგორც ადრე მჟკ წერდა, კაცი, რომელმაც ხმელნიცკის ტაძარში ჩხუბი დაიწყო, სამხედრო პირი არ აღმოჩნდა, - სასამართლო.