მეუ-მ გამოაცხადა საერთო ლიტურგია ლუთერანებთან "ევროპული სამებისთვის"
მეუ-ს „მღვდელმა“ თქვა, რომ ლუთერანებთან ერთობლივი „ღვთისმსახურების“ დროს მართლმადიდებლებს შეეძლებათ „წმიდა ზიარების მიღება“.
მეუ-ს "მღვდელმა" იაროსლავ ბოგოდისტმა დააანონსა ერთობლივი "მსახურება" ლუთერანებთან "ევროპული სამების" დღეს.
ჰამბურგში წმინდა ნიკოლოზის სახელობის ტაძრის წინამძღვარმა, იაროსლავ ბოგოდისტმა ფეისბუქზე თავისი მრევლი მიიწვია "ლუთერანულ თემთან საერთო სადღესასწაულო ლიტურგიაზე", რომელიც გაიმართება 28 მაისს - "ევროპის სამების დღეს“.
მისი თქმით, „წირვის“ დროს შესაძლებელი იქნება „აღსარების ჩაბარება“ და „წმინდა ზიარების მიღება“.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ 2022 წლის 25 დეკემბერს ჰამბურგში, მოციქული ანდრიას სახელობის ლუთერანულ ტაძარში ერთობლივი „ლიტურგია“ გაიმართა „ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესია დიასპორაში “ წარმომადგენლებსა და ლუთერანებს შორის.